ACTIVEMANIA

ACTIVEMANIA to miejsce, które zostało stworzone z potrzeby dzielenia się z Wami pasją aktywności fizycznej i pozytywną energią!

Zmień swój tryb życia- wzmocnij swoje ciało, popraw kondycję fizyczną, zbuduj piękną sylwetkę, schudnij- zmień siebie tak abyś dobrze czuł się w swoim ciele. My Ci w tym pomożemy, to nic trudnego- wystarczy przyjść do Nas i się przekonać… Ćwicz razem z Nami- efektywnie!

Ćwiczymy w małych grupach pod okiem trenera w kameralnej i pełnej energii atmosferze!

u

Co to jest trening funkcjonalny?

To intensywne ćwiczenia oparte na ruchach, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach (wchodzenie po schodach, wstawanie z łóżka, podnoszenie przedmiotów), ale w szybkim tempie i z wieloma powtórzeniami. Celem treningu funkcjonalnego jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej dzięki czemu wzmacniamy koordynację, gibkość, budujemy siłę fizyczną.

Trening funkcjonalny wzmacnia całe ciało, zmniejsza ryzyko urazów podczas wykonywania codziennych czynności. Oprócz tego szybkie tempo ćwiczeń zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia krążenie krwi. Bardzo ważną zaletą tej formy ćwiczeń jest również wzmacnianie często zaniedbywanych przez nas mięśni głębokich. Mięśnie te odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy i zapobiegają występowaniu bólów kręgosłupa. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które prowadzą na co dzień siedzący tryb życia. Podczas treningu funkcjonalnego wykorzystujemy różnorodne przyrządy do ćwiczeń takie jak: TRX, sztangi, piłki lekarskie, gumy, worki POWER BAG, stepy, kettlebells, jump box, BOSU itp.

Zarówno zajęcia indywidualne jak i zajęcia grupowe prowadzone są pod okiem wyszkolonego trenera.